RSS

Išvyka į Vilnių

19 Lap

Vėjuota sekmadienio rytą (lapkričio 15 d.) 5-8 klasių mokiniai su mokytojomis R. Dailidiene, A. Grigaliūniene, M. Bisigirskiene pradėjo įsimintina kelione į Vilnių. Visi buvome puikiai nusiteikę, prastos oro sąlygos nuotaikų mums nesugadino!

Vilniuje mes aplankėme garsiuosius Valdovų rūmus ir žiūrėjome nepaprastai įdomų, žaismingą spektaklį „Mažasis princas“.

Ekskursiją valdovų rūmuose mums vedė gidė. Nuostabios ekspozicijos ir gidės pasakojimai privertė mus visus sugrįžti į senus laikus ir įsivaizduoti, kaip anuomet gyveno turtingi žmonės. Taip pat mes matėme įvairių pilių konstrukcijas, senas susprogdintas sienas bei griuvėsius, kurie yra išsaugoti iki šių dienų.

Nepaprastai įdomu buvo apžiūrinėti karalių ir valdovų kambarius. Gidė sakė, kad kasinėjimai dar yra nesibaigę, manoma, kad maždaug po ketverių metų bus atrasta daug daugiau ir įvairesnių daiktų, pasakojančių apie turtingų žmonių gyvenimą ir praeitį.

Keliems mokiniams kilo noras pasiklausti, kaip yra prižiūrimos ekspozicijos, radinių nuotrupos. Gidė paaiškino, kad, kai archeologai atranda įvairius daiktus, tai pirmiausia jie yra išvalomi su spiritu bei specialiomis priemonėmis, o tada yra užvakumuojami.  Dažniausiai tai daroma su cukrumi. Ekskursija po valdovų rūmus buvo puiki, visi labai daug sužinojome ir likome patenkinti!

Po ekskursijos Valdovų rūmuose mes atkeliavome į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kuriame su nekantrumu laukėme „Mažojo princo“.  Spektaklis truko ilgokai, bet tas laikas pralėkė labai greitai. Teatre buvo galima sutikti ir mažų, ir didelių, suaugusių ir jaunų, vaikučių su mamytėmis, tėveliais, seneliais, broliais ir sesutėmis. Žinoma, buvo ir nemažai klasių, mokyklų kurios, kaip ir mes, važiavo į ekskursiją.

Spektaklis buvo labai įtraukiantis, jausmingas ir be galo nuotaikingas: beveik kiekvienoje scenoje buvo akimirkų, kurios buvo labai linksmos ir nesijuokti buvo neįmanoma. 🙂

Pagrindinį vaidmenį atliko mums visiem gerai žinomas aktorius ir dainininkas Marius Jampolskis. Scenoje ištartus aktorių žodžius mes kiekvienas galėjome pritaikyti sau ir savo gyvenime. Aš sakyčiau, kad šis spektaklis yra ne tik smagus, linksmas, bet tuo pačiu ir labai pamokantis.

Na, o po spektaklio buvome visi išalkę kaip „žvėrys“, tad skubėjome ieškoti jaukios kavinukės, kurioje visi sutilptumėme ir numalšintumėme alkį.

Važiuodami namo mes dainavome, juokėmės, pokštavome ir kalbėjome apie ekskursiją bei patirtus nuotykius. Šiek tiek buvome pavargę. Ši ekskursija liko viena iš daugelio įsimintinų išvykų!

Nuotraukos mokytojos Ramutės Dailidienės

Austėja Dobilaitė

This slideshow requires JavaScript.

Reklama
 

Komentavimo galimybė išjungta.

 
%d bloggers like this: